FAQ: Antik Ayna Nasıl Yapılır?

Cadence ayna efekti nasıl yapılır?

CADENCE AYNA EFEKTİ NASIL KULLANILIR?

 1. Uygulama yapılacak yüzeyin temiz, yağdan arındırılmış ve kuru olmasını sağlamalısınız.
 2. Cadence Ayna Efekt Spreyini iyice çalkalamalısınız.
 3. Ayna görünümü elde etmek istediğiniz yüzeyin tersine 30 cm uzaklıktan, 45 derece açıyla ince bir tabaka uygulayınız.

Ayna kumlama nasıl yapılır?

Kumlama işlemi ayna üzerinde iki yöntem ile yapılabilmektedir. Bu yöntemlerden ilki, aynaların arka yüzeyinde bulunan sır tabakasının kazınması sonucunda cam yüzeyin ortaya çıkarılması olmakla birlikte, diğer yöntemde ise aynanın cam yüzeyi kazınarak, üzerine şekil işlenmesidir.

Küflü ayna ne demek?

Antik eskitme ayna ve modelleri, bronz, füme, şeffaf renk çeşitleri, birçok özellikleri ile dekoratif olarak duvar, masa, sehpa, dresuar gibi yelere uygulanır. Bu aynalar aynı zamanda eskitme ayna, küflü ayna olarak da adlandırılır.

Cam ayna nasıl yapılır?

AYNA NASIL YAPILIR?

 1. Cam fabrikasından gelen büyük cam tabakalar bir taşıma düzeneğinin üzerine konulur.
 2. Sulandırılmış kalay çözeltisi cama püskürtülür, böylece gümüş düzgün bir şekilde camın üzerine yapışır.
 3. Püskürtme yöntemiyle camın yüzeyinde ince ve düzgün dağılmış bir gümüş tabakası oturtulur.

Ayna spreyi nedir?

Sadece 1 dakikada cam objelerde tersten ayna efekti yapan eşsiz bir boyadır. Uygulanacak cam yüzeylerin mutlaka temiz olması gerekmektedir. İnce bir tabaka halinde uygulanır. Solvent bazlı, yanıcı ve çabuk kuruyan bir üründür.

You might be interested:  Sık sorulan: Arkeolog Olmak Için Hangi Okulları Okumak Gerekir?

Mara ayna efektli oje nasıl sürülür?

Pürüzsüz bir zemin ve ojenizi soyarak çıkarmak için kalın bir kat Mara Peel-Off Base Coat Oje sürünüz ve 5 dakika kurumasını bekleyiniz. Mara Metalik Ayna Efektli Oje yoğun kıvamı sayesinde tek katta kapatıcı özelliğe sahiptir. Tek hamlede sürünüz. Kuruma süresi 2 dakikadır.

Cam Kumlama kremi nedir?

Cam kumlama kremi, camın yüzeyini aşındırarak ipeksi ve mat bir yüzey elde etmenizi sağlar, yani kumlar. Cam ev eşyalarınızı, bardaklarınızı, aynalarınızı pratik bir şekilde kumlayabilirsiniz. Camın yüzeyini aşındırdığı için boya gibi çıkmaz, kalıcıdır.Hediyelik eşyalar yapabilirsiniz.

Eskitme ayna nedir?

Eskitilmiş ayna, Eskitilmiş görünümlü özel üretim aynadır. Bu aynalar genellikle dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Mimarlar ve tasarımcılar sıklıkla kullanıdığı eskitme aynalar mağaza, avm, ofis, iş yeri, ev gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Ayna nedir çeşitleri nelerdir?

Aynaların kendi içerisinde üç çeşidi vardır. Bunlar; küresel, düz ve parabolik olarak ayrılmaktadır. Görüntü verme açıları ve durumları, üretimleri birbirinden farklıdır. Özellikle parabolik aynalar pek çok alanda kullanılmıştır.

Ayna efekti nerelerde kullanılır?

Ayna Efekti Boya Nerelerde Kullanılır?

 • Cadence Ayna Efekti ( Mirror Effect ) tüm cam yüzeylerde kullanılabilir.
 • Cam sehpalar boyanabilir.
 • Vitrin camları için ayna sprey boya kullanılabilir.
 • Cam masalarınızı aynaya dönüştürmek için kullanılabilir.
 • Cam objeler boyanabilir.

Camdan neler yapılabilir?

Cam yapımında kullanılan temel maddeler kum, soda ve kireçtir. Ana malzeme kumdur. Soda camın düşük sıcaklıkta akıcı hale gelmesini sağlayan malzemedir. Kireç ise cam üretimindeki kimyasal etkilere dayanıklılığı artırır.

Ayna taşı nedir?

Kök Ayna veya Türkiye’de kullanılan ismiyle Taş Ayna … Kıbrıs’taki geçmişi 150-180 yıl öncesine dayanan bir sanat dalı ama ne yazık ki yok olmaya mahkûm. Eskinin Kök Aynalarını yapan ustalar tarihin sayfalarına gömülmüşler. Onlardan geriye yaptıkları eserler kalmış.

You might be interested:  Antik Yunan Nasıl Yazılır?

Ayna silikonu nasıl sökülür?

– Başka bir yöntem ise uzun boyutta bir şiş elde ediniz. Şişi aynanın arkasından geçiriniz ve dışarıda kalan kenarlarından aşağı doğru bastırınız. – Silikonun gevşemesi ve erimesi için elektrikli saç kurutma makinesi sabit şekilde silikonlu bölgeye doğru tutunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *