FAQ: Antik Eskitme Boya Nasıl Yapılır?

Antik eskitme nedir?

Çeşitli renk seçenekleri olan antik ve vintage eskitme efekti yaratan, koyu kıvamlı boyadır. Antik eskitme boyasının kullanımı oldukça kolaydır. Zemin fırçaları ile uygulanabilir. Birçok yüzeye Cadence vintage legend boyasının tutunma özelliği sahiptir.

Eskitme hangi boyayla yapılır?

Yağlı veya su bazlı boyalar kullanılarak yapılan eskitme boya tekniği rulo ve fırçaların yanı sıra neredeyse her evde bulunan malzemelerle uygulanabilir. Özellikle hobi uygulamalarında sıklıkla kullanılan yağlı boya, eskitmenin yanı sıra çok daha vintage bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Ahşap masa eskitme nasıl yapılır?

Rastgele koparılmış parça kağıtları bir kapta ıslattıktan sonra boyanacak ahşap üzerine yapıştırılır. Ardından boyama işlemi gerçekleştirilir. Boyamadan sonra yapıştırılan kağıt parçaları sökülür. Söküldükten sonra geriye kalan boyasız boşluklar ile boyalı alanlar ile yüzeyde eskitme efekti sağlanmış olur.

Beyaz eskitme kremi nasıl uygulanır?

Bir kap içine eskitme kremi ve glazing medium eklenerek karıştırılır. Güzelce temizlenmiş yüzeyi istediğiniz renk ile bir kat boyadıktan sonra üstüne glazing medium ile karıştırdığınız eskitme kremini uygulayın. Doğal bir görünüm için yüzey üzerinden budak tarağı ile geçerseniz kolayca elde etmiş olursunuz.

Vintage boya nedir?

Su bazlı, özel formüle edilmiş içinde farklı ebat granül ve parçacık barındıran ve renk seçenekleri olan antik ve vintage eskitme efekti yaratan, koyu kıvamlı boyadır.İlk kat boya olarak tüm Cadence akrilikler kullanılabilir. Cam ve metal yüzeyler de ilk kat olarak Cadence Hybrid akrilik önerilir.

You might be interested:  Sık sorulan: Efes Antik Kenti Ne Zaman Kuruldu?

Patina zifti nedir?

Cadence Patina Zifti 100 ml Cadence Eskitme Patina Zift 100 ml. Eskitme ve varak tekniklerinde kullanılan bir yardımcı malzemedir. Renkleri olduğundan eski göstermeye yarar.Sentetik tinerle inceltilebilir.

Eskitme mobilya boyama nasıl yapılır?

Silerek eskitme yapmak için ilk olarak boyamak istediğiniz mobilyanın zemin rengini dilediğiniz renk ile 24 saat arayla 2 kat ara ile boyuyorsunuz. Daha sonra 1 ölçü eskitme kremine 2 ölçü glazing medium koyarak karıştırıyorsunuz. Kuruyan zeminin üzerine hızlıca karışımı sürüyorsunuz.

Ahşap boyama için hangi boya kullanılır?

Boya: Ahşap yüzeylerin boyanmasında akrilik boyalar kullanılır.

Ahşap boyama teknikleri nelerdir?

Ahşap boyama çatlatma tekniğinin beş alt tür tekniği uygulanmaktadır. Ahşap boyama antik çatlatma tekniği, ahşap boyama resim çatlatma tekniği, ahşap boyama mozaik çatlatma(örümcek çatlatma), ahşap boyama klasik çatlatma (düz çatlatma) tekniği, ahşap boyama timsah çatlatma tekniği diye isimlendirilir.

Ahşap eskitme nedir?

AHŞAP ESKİTME NASIL YAPILIR. Doğal Eskitme: Doğal malzeme ( ahşap ) üzerine uygulanan, ahşaba eski görünümünü vermek için yapılan işlemlere doğal eskitme denir.

Eskitme pudrası nedir?

Eskitme pudrası, nesnelerin yüzeyine eski ve kullanılmış görüntüsü vermeyi amaçlayan, objelerde oksitlenmiş ve küflü bir görünüm elde etmek için hazırlanmış bir üründür.

Ahşap sehpa nasıl boyanır?

Ahşap, sunta ve benzeri sehpaları boyamak için su bazlı akrilik boyaları tercih etmelisiniz. Ancak boyama işlemi yapacağınız sehpa demir ise sprey boyalar ile boyama diğer boya türlerine oranla daha kolay olacaktır.

Wax eskitme kremi nasıl kullanılır?

Woden Wax Eskitme Nasıl Yapılır?

  1. Yüzey istenilen renge en az 2 kat boyanır.
  2. 1. katta ham ürün boyuyorsak mutlaka zımpara yapılır.
  3. Eğer geri dönüşüm yapıyorsak gerek yok.
  4. Woden wax medium sürülür.
  5. Ya tamamına yada sadece eskitme yapılacak yerlere sürülür.
  6. Hafif beyazımsı bir medyumdur, kuruyunca belli olmaz.
You might be interested:  Aspendos Antik Tiyatro Nerede?

Rich eskitme kremi ne işe yarar?

Rich Eskitme Kremi /Antique Cream 4010 ANTİK BORDO 160cc Uygulanan yüzeyde doğal eskimiş görüntü elde etmek için kullanılır. Rich akrilik boyaların üzerine sünger veya fırça ile uygulanır. Kullanılan akrilikler de renk değişimi yapmaz. Seramik, polyester, mdf objelerde eski, yıpranmış, doğal görünüm sağlar.

Eskitme kremine su katılır mı?

DP1304 Çam Yeşili – Eskitme Kremi Tüm craft yüzeylerde kolaylıkla kullanılabilen su bazlı vintage, lekeli, eski ve yıpranmış görüntüsü sağlayan eskitme kremidir. Sabun ve su ile kolayca temizlenir. Sağlığa zararlı madde içermez. CE & EN 71 normlarına uygundur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *