Sık sorulan: Iasos Antik Kenti Nerede?

Bodrum Iasos nerede?

İasos Antik Kenti, Muğla’nın tatil ve turizm için en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Bodrum ilçesine bağlı Milas’a 28 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. M.Ö.

Iasos Antik Kenti nasil gidilir?

İasos Antik Kenti, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Kıyıkışlacık Köyünde Bulunur. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 1. Milas Havaalanına yaklaşık 15 km uzaklıktadır.
 2. Muğla il merkezine 92 km,
 3. Milas ilçe merkezine ise 28 km uzaklıkta bulunur.

Iasos nereye bağlı?

İasos Antik Kenti, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Kıyıkışlacık Köyünde Bulunur. Muğla il merkezine 92 km, Milas ilçe merkezine ise 28 km uzaklıkta bulunur.

Iasos neresi?

İasos antik kenti Muğla’nın Milas ilçesinde yer alan bir antik kenttir. Milas ilçesinin Kıyıkışlacık mahallesinde bulunmaktadır.

Iassos nerede?

İasos Antik Kenti Muğla’nın Milas ilçesinin Kıyıkışlacık köyünde yer alıyor.

Kıyıkışlacık köyü nereye bağlı?

Kıyıkışlacık Muğla’nın Milas ilçesine bağlı bir köy. Güllük Körfezi ile karşılıklı olan Kıyıkışlacık Bodrum’a yaklaşık bir saat uzaklıkta yer alıyor.

Kıyıkışlacık hangi belediyeye bağlı?

Kıyıkışlacık, Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı bir mahalledir. Kıyıkışlacık, Güllük Körfezi sahil şeridinde, Güllük beldesinin tam karşısında yer alan büyük bir mahalledir.

Kıyıkışlacık Köyü denizi nasıl?

Sakin ve bol ormanlık yapısının yanı sıra, kum plajı ve deniz yapısı ile ailelerin rahatça girebildiği, özellikle çocuklu ailelerin metrelerce sığ olan suyunda rahatça yüzdüğü güzel bir plajdır.

Beçin kalesini kim yaptı?

Kalenin yer aldığı tepe üzerindeki insan yerleşimleri Tunç Çağı’nda başlasa da kale Bizans döneminde inşa edilmiştir. 14. yüzyılın ilk yarısına kadar küçük bir yerleşim olarak kalan Beçin bu tarihte Menteşe Beyliği tarafından fethedilerek başkent haline getirildi.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Arkeoloji Hangi Fakültede?

Priene nerede?

Priene, Aydın Söke’de Selçuk-Efese yaklaşık 100 km uzaklıkta kurulmuş bir İyon (Antik Yunan) şehridir. Şehir Menderes nehrinin 10 km kuzeyindedir. Şehir kurulduğunda deniz kıyısındaydı.

Kıyıkışlacık Köyü Nerede Kalınır?

Iasos ( Kıyıkışlacık ) yakınındaki oteller

 • AirPort Gulluk Bodrum Otel. Iasos ( Kıyıkışlacık ) ile 17,9 kilometre.
 • Gulluk Life Hotel.
 • Dawi Suite Hotel.
 • Hidden Garden Butik Hotel.
 • Ikont Hotel.
 • Egesu Marina Guest House.
 • Mükemmel Deniz Manzaralı Lüks Daire.
 • Yalıçapkını Boutique Hotel – Boutique Class.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *