FAQ: Atatürk Bitki Müzesi Nerede?

Atatürk Arboretumu kimlere ücretsiz?

Giriş Ücretleri (2021) Hafta sonları yetişkinler için giriş ücreti 20 TL, öğrenciler için 7,5 TL’dir. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğrencilerine de tamamen ücretsiz fakat öğrenci kimliğinizin yanınızda olması gerekiyor.

Atatürk Arboretumu içinde neler var?

Atatürk Arboretumu, İstanbul Sarıyer’de, Kemerburgaz-Bahçeköy yolu üzerinde yer alıyor. Arboretumu, gölet ve yürüyüş yolları, temiz havası, yemyeşil bitki örtüsü ile huzur saçan bir yer. İki adet gölet ve göletlerde yüzen kuğular, ördekler var. Hatta şanslıysanız sincap dahi görebilirsiniz.

Atatürk Arboretumu giriş ücreti ne kadar?

Atatürk Arboretumu giriş ücreti, hafta içi ve hafta sonuna göre fiyat değişkenliği gösteriyor. 2021 yılı Atatürk Arboretumu giriş ücreti hafta içi: Tam: 7.50 TL. Öğrenci: 2.50 TL.

Atatürk Arboretumu ücretli mı?

Atatürk Arboretumu ‘na giriş ücreti yetişkinler için hafta içi 7.5 TL, hafta sonu ise 20 TL.. Düğün ve nişan fotoğraf çekimi 472 TL. Film ve reklam çekimi 8850 TL. Katalog çekimi 5310 TL.

Atatürk Arboretumu na ne zaman gidilmeli?

Arboretum, yaz döneminde 08.30-20.00; kış döneminde ise 08.30-17.00 saatleri arasında açık.

Belgrad da mangal yapılır mı?

Madde 3 – İlimizdeki ormanlarda ve orman içi yollarda mola vermek, piknik yapmak, mangal, semaver vb. ateş yakmak yasaktır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Istanbul Bilim Müzesi Nerede?

Atatürk Arboretumunda piknik yapılır mı?

Arboretumun açılmasının en temel amaçlarından biri başta İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğrenci ve öğretim üyelerinin, onun dışında orman mühendislerinin, bilim adamlarının ve Orman Bakanlığı’nın araştırma ve incelemelerine ortam sağlamak. Yani mangala, bisiklete, pikniğe izin yok.

Atatürk Arboretumu wc var mı?

Haftasonları iyi havalarda özellikle öğleden sonra kalabalıklaştığı için sabah saatlerinde ziyaret etmekte fayda var. Kafe gibi bir işletme yok ama tuvalet var.. Burası bir doğa müzesi ve her müze gibi kuralları var. İçeride piknik yapmak, bisiklete binmek ve bitkileri koparmak yasak..

Atatürk Arboretumu hangi kuruma bağlı?

Açık Olduğu Saatler: Bilimsel araştırmalar için randevu almak koşuluyla hafta içi açıktır. Kısa Tanıtımı: İstanbul Üniversitesi, Orman Fakültesi’ne bağlı Atatürk Arboretumu, Sarıyer ilçesinde, Belgrad Ormanı’nın güneydoğusunda 296 hektarlık bir orman parçası üzerinde kurulmuştur.

Arboretum düğün çekimi ne kadar?

Pazartesi günleri kapalı olan Atatürk Arboretumu düğün çekimi ücreti 472 TL. Gelin, damat ve fotoğrafçı dışında üç kişi daha çekim paketi içerisinde mekana giriş yapabiliyor.

Atatürk Arberatoryumu nasıl gidilir?

Ulaşım için Yenikapı- Hacıosman metro hattı kullanılabilir. 42 HN numaralı Bahçeköy otobüsleri ile 20 dakikalık bir seyahat ardından inilir. Kemerburgaz yolundan 450 m kadar yüründüğünde Atatürk Arboretumuna ulaşılabilir.

Florya Atatürk Ormanı mangal yapılır mı?

Hemen belirtelim içeride semaver ve mangal yakmak yasak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *