FAQ: Sabancı Müzesi Nerede?

Sabancı Müzesi ücretli mi?

Sakıp Sabancı Müzesi pazartesi günleri kapalı. Salı, perşembe, cuma ve pazar günleri 10.00-18.00, çarşamba ve cumartesi 10.00-22.00 arası açık. Giriş ücreti 2019 itibariyle tam 30 TL, en az 10 kişilik grup bileti 25 TL, öğrenci 5 TL. Müze çarşamba günleri ücretsiz gezilebiliyor.

Sabancı Müzesi hangi günler ücretsiz?

Sakıp Sabancı Müzesi ‘nde Çarşamba günleri tüm girişler ücretsiz. Diğer günler içinse bilet fiyatları şu şekilde; Tam: 30 TL. En az 10 kişilik gruplarda kişi başı: 25 TL.

Sabancı Müzesi neler var?

Neler Var? Sakıp Sabancı Müzesi ‘nde Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu, Resim Koleksiyonu, Mobilya ve Dekoratif Eserler Koleksiyonu, Abidin Dino Arşivi, Emirgan Arşivi ve At Heykelleri olarak çok sayıda nadide ve eşsiz eserleri görmek mümkün.

Sakıp Sabancı Müzesi nasıl gidilir?

Kadıköy Rıhtım’dan Beşiktaş vapuruna binip Beşiktaş ‘ta Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağından 22, 22RE, 25E, 40, 40T, 42T numaralı otobüslerden herhangi birine binip Çınaraltı durağında inerek Sakıp Sabancı Müzesi ‘ne ulaşabilirsiniz.

Sabancı Müzesi müze kart geçerli mi?

Müzekart+ Avantajı Müzekart+ ( Müzekart plus) sahipleri müzeyi, kartlarının geçerlilik süresi içerisinde indirimli bilet fiyatı (35 TL) ödeyerek ziyaret edebilir, müze bünyesinde yer alan mağazada ise %10 indirim hakkını kullanabilirler.

You might be interested:  Masumiyet Müzesi Nasıl Bir Kitap?

Oyuncak Müzesi giriş ücreti ne kadar?

Ücret: 65 TL ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor.

Sakıp Sabancı Müzesi Çarşamba ücretsiz mi?

Çarşamba günleri SSM’de başka güzel! SSM’nin kapıları, Uzun Çarşamba kapsamında bugün 20:00’ye kadar açık ve girişler ücretsiz. Merhaba, pandemi nedeniyle Uzun Çarşamba uygulaması gerçekleştirilmemektedir.

Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar?

Dolmabahçe Sarayı Müzesi giriş ücreti 50 Türk Lirası’dır. Dolmabahçe Sarayı ‘nda müzekart yalnızca Harem Dairesi bölümünde geçerlidir.

Pera Müzesi kaç TL?

Pera Müzesi Dostları, engelliler ve her engelliye refakat eden bir kişi, 12 yaş ve altı çocuklar, ICOM kart sahipleri, MMKD üyeleri ve basın mensuplarına ise sürekli ücretsizdir. Pera Müzesi giriş ücreti ne kadar? Tam bilet 25 TL.

Sabancı Müzesi hangi amaçla kuruldu?

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM Müzesi ) toplumun her kesimini sanatla buluşturarak kültürel bilincin oluşmasını ve gelişmesini amaçlıyor.

Sakıp Sabancı Müzesi kimin?

Uzun yıllar Sakıp Sabancı ‘nın zengin hat ve resim koleksiyonunu barındıran köşk, 1998 yılında Sabancı ailesi tarafından içindeki koleksiyon ve eşyalarla birlikte müzeye dönüştürülmek üzere Sabancı Üniversitesi’ne bağışlanmıştır.

Sabancı Müzesine neden Atlı Köşk denir?

1951 yılında Adanalı sanayici Hacı Ömer Sabancı tarafından Hidiv ailesinden satın alınan köşk, aynı yıl satın alınarak önüne yerleştirilen Fransız heykeltıraş Louis Doumas’ın 1864 yapımı at heykelinden ötürü ” Atlı Köşk ” olarak anılmaya başlanmıştır. Atlı Köşk ‘ün arazisi içindeki ikinci at heykeli ise, 1204 yılında 4.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *