Hızlı Cevap: Antalya Müzesi Hangi Günler Açık?

Antalya Müzesi hangi gün kapalı?

Ziyaret Saatleri: Antalya müzesi ziyaret saatleri 08:00 – 19:00 arasındadır ve haftanın her günü bu saat değişmez.

Müzeler hafta sonu açık mı?

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyerleri ziyaret saatleri Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile hafta içi 10:00 – 16:00 olacak şekilde düzenlenmiştir. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı sebebiyle Türkiye’deki tüm müze ve örenyerleri hafta sonları ziyarete kapalıdır.

Antalya müzesinde neler var?

Antalya Arkeoloji Müzesi 1988 yılında ‘Avrupa Konseyi Yılın Müzesi ‘ ödülünü almıştır.

  • Prof.
  • Korydalla Definesi (Sion hazinesi veya Kumluca Definesi)
  • Herakles Heykeli (Perge Herakles Farnese’si veya Herkül Heykeli)
  • Ariadne Lahit Kapağı
  • Antalya Müzesi Herakles Lahdi.
  • Çocuk Bölümü
  • Tabiat Tarihi ve Prehistorya Salonu.

Antalya Arkeoloji müzesinde neler var?

Sergilenenler arasında doğa tarihi ve prehistorya koleksiyonu, tanrı ve imparator heykelleri, mezar kültlerine ait eserler, sikkeler, mozaik ve ikonalar bulunuyor Bölgedeki çok sayıda kurtarma kazısı ve ören yeri çevre düzenlemeleri de Antalya Müzesi ‘nce yürütülüyor.

Müze Kart nereden alınır 2021?

Müze Kart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından “Fotoğraflı Kimlik Kartı, Pasaport veya Ehliyet” ibraz ederek 40 saniye içinde kartlarını alabilirler. Ayrıca Muze.gov.tr ‘de istenen bilgileri girerek, kredi kartı ile kart satın alabilirler.

You might be interested:  Soru: Köy Park Açık Hava Müzesi Nerede?

Müzekart nereden alabilirim?

Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor. Ayrıca isteyenler, “https:// muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor.

Antalya Müzesi Müzekart geçerli mi?

* Antalya Müzesi ‘ne girişlerde Müzekart geçerli. 60 TL karşılığında Müzekart+ çıkarttırarak 1 yıl boyunca yakın konumda bulunan Aspendos Antik Kenti ve Phaselis Antik Kenti dahil, tüm müzeleri ücretsiz ziyaret edebiliyorsunuz.

Aspendosa giriş ücretli mi?

Giriş Ücreti: 60 TL – Durum: SADECE AKRAPOL KISMI KAPALIDIR.

Müzeler hangi gün açık?

Bu müzeler dışında Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm müzeler ise Pazartesi günleri hariç her gün ziyarete açıktır. Ayrıca, müze ve örenyerleri dini bayramların birinci günü saat 13.00’a kadar kapalıdır.

Mevlana ziyarete açık mı?

Haftanın her günü ziyaret edilmeye açık olan bu müzeyi ziyaret etmek isteyen kişiler bayramlar dahil olmak üzere haftada her gün ziyarete saat 09:00′ da kapılarını aralamaktadır. Müze için tek istisna Pazartesi günleri olmaktadır. Mevlana Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Dolmabahçe müzesi hangi günler açık?

Topkapı ve Dolmabahçe Sarayı’ndan son çıkış saati 18:00’dır. Fabrikalar cumartesi – pazar hariç, hafta içi her gün 09:00 – 18:00 saatleri arası ziyarete açıktır. Topkapı Sarayı hariç diğer saray, kasır ve köşkleri ziyaret sırasında ücretsiz audio guide kullanılabilmektedir.

Antalya Müzesi’nde neler sergileniyor?

Antalya Müzesi ‘ nde Tabiat Tarihi ve Prehistorya, Tanrılar, Lahitler, Seramik Eserler, Mozaik, Ölü Kültü, Bölge Kazıları, Mermer Portreler, Sikke Küçük Eserler ve İkonalar, İmparator, Perge Tiyatrosu, Etnoğrafya gibi isimlerle anılan salonları beş bin eser sergileniyor.

Çorum müzesinde neler var?

13 Ekim 1968 yılında hizmete açılan Çorum Müzesi ‘nin çekirdeğini Alacahöyük, Boğazköy, Ortaköy, Eskiyapar, Pazarlı, Kuşsaray ve Alişar Höyük buluntuları oluşturur. Müzede ayrıca etnografik eserler yer alır. Müzenin koleksiyonu Hellenistik, Roma, Bizans, Hitit Frig, Kalkolitik ve Eski Tunç dönemlerini kapsar.

You might be interested:  Soru: Panorama Müzesi Nasıl Gidilir?

Antalya’nın müzelerinde ne sergileniyor?

Antalya Müzesi Salonları Bu salonda I.Jeolojik zamandan IV. jeolojik zamanın sonuna kadar çeşitli canlılara ait fosillerin yanı sıra Alt Paleolitik, Neolitik Kalkolitik ve İlk Tunç dönemlerine ait Karain, Hacılar, Bademağacı, Karataş-Semayük kazılarından elde edilen eserler sergilenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *