Hızlı Cevap: Istanbul Modern Sanat Müzesi Nasıl Gidilir?

Modern Sanatlar Müzesi giriş ücreti ne kadar?

İstanbul Modern Sanat Müzesi Giriş Ücreti 2021 İstanbul Modern giriş ücreti tam 35 TL, öğrenci, öğretmen, 65 yaş üstü ziyaretçiler ve Emekliler ise 20 TL’dir. 10 kişi ve üzeri gruplar için tam 28 TL’dir.

İstanbul Modern Sanat Müzesi neler var?

Periyodik olarak yenilenen koleksiyon sergilerinde, Türkiye’de 20. yüzyılın başından günümüze dek üretilen resim, heykel, yerleştirme, video, yeni medya ve fotoğraf gibi farklı çalışmalar; Türkiye’deki modern ve çağdaş sanatın ana hatlarını ve geçirdiği dönüşümü izleme olanağı veren, açıklayıcı metinler eşliğinde

İstanbul Modern Ne zaman bedava?

Uygulama 30 Eylül 2021 tarihine kadar geçerlidir. Perşembe günleri Türkiye’de ikamet eden ziyaretçilere ücretsizdir. Salı günleri saat 14.00 – 18.00 arası, 18 – 25 yaşındaki, Türkiye’de ikamet eden gençlere ücretsizdir.

İstanbul Modern nereye taşınacak?

14 yıldır koleksiyon ve süreli sergi salonları, fotoğraf galerisi, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, kafe ve mağazasıyla Karaköy’deki 4 numaralı Antrepo’da faaliyetlerini sürdüren İstanbul Modern, geçici olarak Beyoğlu’na taşındı.

Modern sanat müzeleri nelerdir?

Ziyaret Edilmesi Gereken Modern Sanat Müzeleri

 • Guggenheim Modern Sanat Müzesi (Bilbao – İspanya)
 • Centre Pompidou (Paris – Fransa)
 • MoMa (New York)
 • Tate Modern (Londra)
 • Müze Evliyagil (Ankara)
 • MAXXI Arte (Roma – İtalya)
 • İstanbul Modern (İstanbul)
 • Bakü Modern Sanat Müzesi (Bakü – Azerbaycan)
You might be interested:  Rahmi Koç Araba Müzesi Nerede?

Modern Sanatlar Müzesi hangi günler açık?

Ziyaret Saatleri: Pazartesi günleri hariç her zaman müze ziyarete açıktır. Salı – Cumartesi günleri 10.00-18.00 arası ziyarete edebilirsiniz. Pazar günleri ise saat 11.00 – 18.00 arası açıktır. Salı günleri günleri saat 14.00 – 18.00 arası, 18 – 25 yaşındaki, Türkiye’de ikamet eden gençlere ücretsizdir.

Istanbulda hangi müzeler ücretsiz?

İstanbul ‘un Ücretsiz Gezebileceğiniz Müzeleri

 1. 1 – Sakıp Sabancı Müzesi / Emirgan.
 2. 2 – Türkiye İş Bankası Müzesi / Eminönü
 3. 3 – Mehmet Arsay Otomobil Müzesi / Halkalı
 4. 4 – Galatasaray Müzesi / Beyoğlu.
 5. 5 – Sirkeci Garı Müzesi / Fatih.
 6. 6 – İstanbul Modern / Karaköy.
 7. 7 – Pera Müzesi / Beyoğlu.

İstanbul Modern ücretsiz mi?

Sanatı, her kesimden ziyaretçinin kültürel yaşamının bir parçası yapma amacıyla İstanbul Modern, ziyaretçileri ayda dört defa ücretsiz olarak koleksiyonlarını keşfe davet ediyor. Beyoğlu’ndaki geçici mekânımızda ziyaretçiyle buluşan ve Eczacıbaşı Topluluğu’nun sponsor

Istanbul Modern Sanat Müzesi hangi günler açık?

İstanbul Modern Sanat Müzesi Ziyaret Saatleri Pazartesi günleri tamamen kapalı olan İstanbul Modern Sanat Müzesi, bunun dışında Pazartesi günleri hariç her gün müzeye 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaretler açıktır.

Arter hangi gün ücretsiz?

Perşembe günleri sergi girişleri tüm ziyaretçiler için ücretsizdir. Sergi girişi, engelli ziyaretçinin refakatçisi için de ücretsizdir. Sergi giriş bileti, tüm galerileri kapsar.

Istanbul Modern Fotoğraf Galerisi nerede?

Karaköy’de boğaz kenarında 8.000 metrekarelik bir alanda bulunan İstanbul Modern Sanat Müzesi, 2004 yılında Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak kurulmuş durumda.

Istanbul modern mimarı kim?

İstanbul Modern ‘in kurulduğu bina Tophane Meydanı’nın 1957-58 yıllarındaki düzenlenmesi sırasında ambar olarak, ünlü mimar Sedad Hakkı Eldem yönetiminde inşa edildi. Rıhtım, 1990 yılına kadar İstanbul ‘un ana limanı olarak kullanıldı.

You might be interested:  FAQ: Anadolu Medeniyetleri Müzesi Nasıl Yazılır?

Istanbul Modern Sanat Müzesi kimin?

Oya Eczacıbaşı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *