Hızlı Cevap: Key Müzesi Nerede?

Izmir key Müzesi kime ait?

( Key Museum ) / E. Özgörkey Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Murat ve Selim Özgörkey’in kurduğu Key Museum dünya otomobil tarihini belgeliyor.

Torbalı Key müzesine nasıl gidilir?

İzmir Key Müzesi İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunmaktadır. Konak’tan İzmir Metro’ya binerek Hilal durağında İZBAN’a aktarma yapınız. İZBAN ile Tepeköy’de ininiz. Buradan 701 ya da 712 numaralı otobüslerden birine binerek Temel durağında indiğinizde İzmir Key Müzesi ‘ne ulaşabilirsiniz.

Key Museum ucretli mi?

Key Museum Giriş Ücreti 2020 Tam bilet fiyatı ise 30 TL ve öğrenciler ve 65 yaş üstü ziyaretçiler için müze giriş ücreti 15 TL olarak belirlenmiştir. Engelliler, bu müzeyi ücretsiz olarak gezebiliyor ve engelli vatandaşlarımıza refakat edecek bir kişi de ücretsiz olarak ziyaret fırsatı buluyor.

Key Museum kaç araba var?

Özgörkey Grubu’na ait tesis içerisinde 7 bin metrekarelik kapalı alanda, 1800’lerin sonundan 2011 yılına dek uzanan koleksiyonun, bünyesinde MINI, BMW, Mercedes Benz, Cadillac, Ford ve Porsche markalarının da bulunduğu toplamda 130 otomobil, 40 motosiklet ve 2 bin 550 model amblemi ile 3000 adet maket otomobil,

Torbalı Araba Müzesi kimin?

Özgörkey Şirketler Grubu, İzmir’in Torbalı ilçesinde, ulusal ve uluslararası boyutta klasik otomobil tutkunlarının ağırlanacağı KEY Museum ‘u törenle açtı. Müzede 1886 – 2011 yıllarını kapsayan dönemde üretilmiş 130 otomobil, 40 motosiklet, 3 bin maket otomobil ve 2 bin 550 model otomobil amblemi sergileniyor.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Barış Manço Müzesi Hangi Günler Açık?

Key Müzesi ne zaman açıldı?

Key Museum, İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunan bir otomobil müzesi. 6 Mayıs 2015 ‘te açılan müze, 7.000 m2 alanıyla ve sahip olduğu 76 otomobil ve 40 motosiklet ile Türkiye’nin en kapsamlı otomobil müzesidir. Müzedeki araçların model yılları 1880’lerin sonu ile 2011 arasında değişmektedir.

Key Müzesi nasıl gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 30 km uzaklıktaki Key Museum’a İzmir-Aydın Otoyolu sayesinde İzmir’de 30-35 dakika, havalimanından ise özel araçla 20-25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılıyor. İZBAN ile Key Museum’a 3,5 km mesafedeki Torbalı İstasyonu’na gelip, oradan taksi ile ulaşım sağlanıyor.

Izmirde kaç tane müze var?

İzmir ‘in Müzeleri (Tarihi Eserler ile Dolu 21 Müze )

Izmir Oyuncak Müzesi pazar günü açık mı?

Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri. Dipnot: Müze Pazar ve Pazartesi Günleri Kapalıdır.

Izmir Arkeoloji Müzesi ne zaman açık?

İzmir Etnografya Müzesi haftanın her günü 08 00 ile 17 00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *