Hızlı Cevap: Sabancı Müzesi Ne Zaman Açık?

Sabancı Müzesi ne zaman ücretsiz?

Müze ‘ye giriş ücreti kişi başı 35 TL. Sakıp Sabancı Müzesi Dostu kart sahipleri, 14 yaş ve altı çocuklar ile bir refakatçi, Engelliler ve bir refakatçi, Sabancı Üniversitesi akademik ve idari personeli ve basın mensupları için giriş ücretsiz. Çarşamba günleri herkese giriş ücretsiz.

Sabancı Müzesi kaç TL?

Sakıp Sabancı Müzesi pazartesi günleri kapalı. Salı, perşembe, cuma ve pazar günleri 10.00-18.00, çarşamba ve cumartesi 10.00-22.00 arası açık. Giriş ücreti 2019 itibariyle tam 30 TL, en az 10 kişilik grup bileti 25 TL, öğrenci 5 TL.

Sabancı Müzesi ne var?

Neler Var? Sakıp Sabancı Müzesi ‘nde Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu, Resim Koleksiyonu, Mobilya ve Dekoratif Eserler Koleksiyonu, Abidin Dino Arşivi, Emirgan Arşivi ve At Heykelleri olarak çok sayıda nadide ve eşsiz eserleri görmek mümkün.

Sakıp Sabancı Müzesi müze kart geçerli mi?

Müzekart+ Avantajı Müzekart+ ( Müzekart plus) sahipleri müzeyi, kartlarının geçerlilik süresi içerisinde indirimli bilet fiyatı (35 TL) ödeyerek ziyaret edebilir, müze bünyesinde yer alan mağazada ise %10 indirim hakkını kullanabilirler. Müzekart hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Sakıp Sabancı Müzesi ücretsiz mi?

Sakıp Sabancı Müzesi ‘nde Çarşamba günleri tüm girişler ücretsiz. Diğer günler içinse bilet fiyatları şu şekilde; Tam: 30 TL.

You might be interested:  Soru: Eskişehir Balmumu Müzesi Ne Zaman Açık?

Aşiyan Müzesi ucretli mi?

Giriş Ücreti: Müzeye giriş ücretsizdir. Ziyaret Saatleri: Müzeyi Pazartesi günleri haricinde diğer günler 09.00 – 16.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Oyuncak Müzesi giriş ücreti ne kadar?

Ücret: 65 TL ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor.

29 Ekim müzeler ücretsiz mi?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarında sadece Ankara’da bulunan Cumhuriyet Müzesi ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir.

Sakıp Sabancı Müzesi otopark var mı?

Müze otoparkının kapasitesi 30 araçla sınırlıdır. Otoparkın dolu olması halinde araçlar Müze kapısından içeri alınamamaktadır, ancak sahil yolu boyunca İspark alanlarına park etme imkânı bulunabilir.

Sabancı Müzesi hangi amaçla kuruldu?

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM Müzesi ) toplumun her kesimini sanatla buluşturarak kültürel bilincin oluşmasını ve gelişmesini amaçlıyor.

Atlı Köşkte kim yaşıyor?

1966’dan itibaren köşkte yaşayan Sakıp Sabancı, 1998 yılında zengin hat ve resim koleksiyonuyla birlikte köşkü içindeki eşyalarla müzeye dönüştürülmek üzere Sabancı Üniversitesi’ne tahsis etmiştir.

Sabancı Müzesi kimin?

Uzun yıllar Sakıp Sabancı ‘nın zengin hat ve resim koleksiyonunu barındıran köşk, 1998 yılında Sabancı ailesi tarafından içindeki koleksiyon ve eşyalarla birlikte müzeye dönüştürülmek üzere Sabancı Üniversitesi’ne bağışlanmıştır.

Istanbulda hangi müzeler ücretsiz?

İstanbul ‘un Ücretsiz Gezebileceğiniz Müzeleri

  1. 1 – Sakıp Sabancı Müzesi / Emirgan.
  2. 2 – Türkiye İş Bankası Müzesi / Eminönü
  3. 3 – Mehmet Arsay Otomobil Müzesi / Halkalı
  4. 4 – Galatasaray Müzesi / Beyoğlu.
  5. 5 – Sirkeci Garı Müzesi / Fatih.
  6. 6 – İstanbul Modern / Karaköy.
  7. 7 – Pera Müzesi / Beyoğlu.
You might be interested:  FAQ: Fuat Sezgin Müzesi Nerede?

Sabancı Müzesi nasıl gidilir?

Üsküdar’dan Beşiktaş vapuruna binip Beşiktaş’ta Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağından 22, 22RE, 25E, 40, 40T, 42T numaralı otobüslerden herhangi birine binip Çınaraltı durağında inerek Sakıp Sabancı Müzesi ‘ne ulaşabilirsiniz.

Müze kartı nasıl alınır?

Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, “Fotoğraflı TC Kimlik kartı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi” ibraz etmek suretiyle 40 saniye içinde Müzekartlarını alabilirler. Ayrıca “www.muzekart.com” adresine istenen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *