Okuyucular soruyor: Rumeli Hisarı Müzesi Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy Rumeli Hisarı nasıl gidilir?

Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Mecidiyeköy taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs istasyonundan metrobüse binerek Zincirlikuyu’ya geldikten sonra Beşiktaş çıkışından çıkarak önünüzdeki otobüs durağından geçen herhangi bir otobüse binerek Barbaros Bulvarından aşağıya inip Beşiktaş Meydan

Rumeli Hisarı a nasıl gidilir?

Kadıköy Rıhtım’dan Beşiktaş vapuruna binip Beşiktaş’ta Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağından 22, 22RE, 25E, 40, 40T, 42T numaralı otobüslerden herhangi birine binip Rumeli Hisarı durağında inerek Rumeli Hisarı ‘na ulaşabilirsiniz.

Rumeli Hisarı kaç TL?

Rumeli Hisarı giriş ücreti 25 Türk Lirası ‘dır.

Rumeli Hisarı hangi gün kapalı?

Hisarlar Müzesi ( Rumeli Hisarı ) Ziyaret gün ve Saatleri Nisan ve Ekim ayı arasında açılış saati 09:00 ve kapanış saati 19:00. Kasım ve Mart ayları arasında 09:00 ve kapanış saati 17:00.Müze Çarşamba günleri kapalıdır.

Rumeli Hisarı hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Rumeli Hisarı yakınından geçiyor: 22, 22RE, 25E, 40T, 42T, 43R, 559C.

Rumeli Hisarı hangi semtte?

Rumeli Hisarı İstanbul’un Sarıyer ilçesinin İstanbul Boğazı’na bakan kesiminde bulunuyor. Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul’un fethinden önce boğazın kuzeyinden gelebilecek saldırıları engellemek için Anadolu yakasındaki Anadolu Hisarı ‘nın tam karşısına inşa ettirilmiştir.

You might be interested:  FAQ: Çikolata Müzesi Ne Kadar?

Rumeli Hisarı ne amaçla yapıldı?

Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul’un fethinden önce boğazın kuzeyinden gelebilecek saldırıları engellemek için Anadolu yakasındaki Anadolu Hisarı ‘nın tam karşısına inşa ettirilmiştir. Burası boğazın en dar noktasıdır. Mekânda uzun yıllar boyunca Rumeli Hisarı Konserleri düzenlenmiştir.

Rumeli Hisarı ne zaman yapıldı?

Hisarı, İstanbul ilinin Sarıyer ilçesinde ve kendi adını taşıyan Rumeli semtinde yer almaktadır. Hisar Anadolu yakasında yer alan Anadolu hisarının tam karşı konumunda bulunmaktadır.

Rumeli Hisarı müzesinde neler var?

İstanbul’un fethinin sembollerinden olan Rumeli Hisarı Müzesi; başta fetihte kullanılanlar olmak üzere Osmanlı dönemine ait gülleler, II. Beyazıd dönemine ait toplar ve Geç Dönem Osmanlı topları, Doğu Roma İmparatorluğundan günümüze ulaşan çeşitli taş eserler ile Haliç zincirinden oluşan koleksiyona sahiptir.

Rumeli Hisarının içinde neler var?

Rumeli Hisarı

 • Rumeli Hisarı
 • Surp Santuht Ermeni Kilisesi.
 • Yusuf Ziya Paşa Köşkü
 • Boğaziçi Üniversitesi.
 • Aşiyan Tepesi ve Müzesi.
 • Lokma Cafe.
 • Kale Çay Bahçesi.
 • Sade Kahve Cafe.

Anadolu Hisarı Ne zaman açık?

Bizans ve Osmanlı dönemi yapılarına sahip muhteşem bir anıt-eserdir. Yedikulehisarı Müzesi’nde 2 adet kültür varlığı bulunmakta, Anadolu Hisarı Müzesi’nde ise taşınır kültür varlığı bulunmamaktadır. Müzesi, Çarşamba günü dışında her gün 09.00-16.30 (Yaz Dönemi için 09.00-18.00) saatleri arasında ziyarete açıktır.

Müze kart ne kadar 2021?

Türkiye’deki müzelere bir yıl boyunca sınırsız erişim sağlayan Müze Kart 2021 yılı için açıklandı. Müze Kart fiyatı 60 TL olarak belirlendi. Kart türlerine göre Müze Kart ücretleri 12 TL ila 600 TL arasında değişiyor.

Dolmabahçe Sarayı müze kart geçerli mi?

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı tüm saray, köşk ve kasırlarda, aşağıdaki istisnalar hariç olmak üzere, Müze Kart geçerlidir. Topkapı Sarayı salı, Dolmabahçe, Beylerbeyi Sarayı, kasırlar, köşkler ve Resim Müzesi ile Beykoz Cam ve Billur Müzesi pazartesi günü ziyarete kapalıdır.

You might be interested:  Sık sorulan: Eskişehir Balmumu Müzesi Ne Kadar?

Rumeli Hisarı nerede ne yenir?

Rumeli Hisarı Mekanları, Hisar Gezilecek Yerler, Yeme-İçme Tüyoları

 • Doğatepe. İstanbul / Sarıyer / Rumeli Hisarı
 • Angel Blue Balık Restaurantı İstanbul / Sarıyer / Rumeli Hisarı
 • Donjon. İstanbul / Sarıyer / Rumeli Hisarı
 • Oba Restoran & Sultan Cafe.
 • Gümüşlük Limon.
 • Cafe Divanhane.
 • Muamma Sahne.
 • Erguvan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *