Okuyucular soruyor: Side Sualtı Müzesi Nerede?

Türkiyede nerelerde su altı müzesi bulunmaktadır?

5 ayrı temaya sahip Side’de bulunan Türkiye’nin ilk su altı müzesi projesinde Kurtuluş Savaşı, semazenler, Poseidon heykeli gibi hem milli ve tarihi değerlerin yansıtılıyor. 2015 tarihinde Side Antik Kenti’nin 1,5 deniz milli açığında yer alan su altı müzesinin derinlikleri 11,18 ve 22 metre.

Türkiye’nin ilk sualtı müzesi hangi şehirde açılmıştır?

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK) Antalya Şubesi tarafından Manavgat ilçesinde yaptırılan Side Sualtı Müzesi, düzenlenen resmi törenle açıldı.

Antalya Akvaryum giriş ücreti ne kadar?

Antalya Aquarium – Akvaryum Bilet Fiyatları 2021 Akvaryum giriş ücreti: 89,90 TL. 12 yaşından küçükler için fiyat: 62,90 TL.

Side Sualtı Müzesi kaç metre?

Pandemi gölgesinde geçen turizm sezonunda bile su altı tutkunları tarafından sık sık ziyaret edilen müze, 11 metreden 24 metre derinliğe kadar dalış yapılarak gezilebiliyor. Anadolu medeniyetinin zenginliklerini anlatan 115 heykelin sergilendiği müzeye, yılda ortalama 10 bin dalış yapılıyor.

Bodrum Kalesi hangi saatlerde açık?

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Çalışma Saatleri Pazartesi günleri dışında her gün 9.00-19.00 saatleri arasında açık.

Dünyanın ilk sualtı müzesi nerede?

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı İbrice Limanı’na yaklaşık 10 dakikalık uzaklıktaki Saros Körfezi’nin kuzey bölgesinde önceki yıl oluşturulmaya başlanan dünyanın ilk su altı tarih müzesi için aralarında Çanakkale Savaşları kahramanı Seyit Onbaşı’nın da heykelinin de bulunduğu asker heykellerinin resif bölgesine

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Devrim Arabaları Müzesi Nerede?

Antalyada kaç tane müze var?

Antalya ‘da Gezilecek 7 Müze.

Antalya Akvaryum kimlere ücretsiz?

0 – 2 yaş ücretsiz olup, 3 yaşından gün alan çocuklar ücrete tabidir. 3-12 yaş grubu çocuklar için indirimli kapı fiyatının ödenmesi gerekmektedir. Antalya Akvaryum, yukarıda belirtilen hususlara uyulmadığı takdirde ücretsiz giriş yaptırmama hakkını saklı tutar.

Akvaryuma giriş ücreti ne kadar?

Akvaryum giriş ücreti yetişkin 99 TL, 2-12 yaş ve öğretmen, gazi, engelli ve 65 yaş üstüne 69 TL bilet fiyatı bulunuyor.Ziyaretçilerin maske takması zorunlu.Güncel bilet fiyatlarını ve online bilet almak için şu adresi kullanabilirsiniz.

Antalya Akvaryum öğretmen indirimi var mı?

Ayrıca, öğretmenlerimiz ile birlikte gelen 3 yakınına belirtilen eğlence alanlarına girişler %50 İNDİRİMLİ! (Aquarium bölümü, WildPark Sürüngenler Evi, Kar Dünyası & Buz Müzesi, Face2Face Wax Museum) Oceanride XD Sinema bölümü, kapasite sınırı nedeniyle öğretmenlere ve yanında gelenlere %50 indirimlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *