Sık sorulan: Miniatürk Müzesi Nerede?

Miniatürk e nasıl gidilir?

NASIL GİDİLİR? Miniatürk Beyoğlu Belediyesine bağlı Sütlüce semtindedir. Müzeye metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra 41 ST belediye otobüsü yada dolmuşla ulaşılabilir. Eminönü’nden kalkan 47, 47E,47Ç ve 47N hatları da Miniatürk ‘e ulaşım için diğer bir yöntemdir.

Istanbul minyatür park hangi semtte?

İstanbul içinde kısa bir sürede Türkiye’nin önemli tarihi ve kültürel mekanlarında tur atmak isteyenler ve özellikle çocuklu aileler için çok ideal bir mekan. Haliç kıyılarında, Sütlüce semtinde bulunuyor. Aynı zamanda 60.000 metrekarelik alanı ile dünyanın en geniş alanına kurulmuş bir minyatür park özelliğine sahip.

Miniatürk giriş ücreti ne kadar?

Tam bilet ücreti: 7,5 TL. İndirimli: Öğrenci, Öğretmen, Polis ve Askeri Personel giriş bilet ücreti: 3 TL. Yabancı (turist) ziyaretçi giriş bilet ücreti: 15 TL.

Miniatürk müzesinde neler var?

Maketlerin yer aldığı 15.000 metrekarelik alanın yanı sıra 300 araçlık otopark, restoran, kafeterya, hediyelik eşya, açık hava gösteri alanı, çocuk oyun parkı, feribot, kumandalı tekne, gezi treni, Mini Stadyum’da 4 büyükler, satranç ve labirent alanı ve Türkiye-İstanbul Simülasyon Helikopter turu ile dev bir kompleks

Üsküdar Miniatürk nasıl gidilir?

Üsküdar ‘dan Üsküdar -Eminönü vapuruyla Eminönü’ne geçtikten sonra meşhur balıkçıların oradaki otobüs duraklarından 47, 47E, 47N, 47Ç numaralı otobüslerden herhangi birine binerek Miniatürk durağında indiğinizde Miniatürk ‘e ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Ed Ve Lorraine Warren Müzesi Nerede?

Bayrampaşa’dan Miniatürk e nasıl gidilir?

Bayrampasa konumundaki en çok ziyaret edilen yerlerden Miniatürk konumuna toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 32, 32A, 32T, 88.
 2. Metro: M1A, M1B.
 3. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: A-11.

Miniatürk ne zaman açılacak?

* Müze kart burada geçerli değildir.

Panorama 1453 giriş ücreti ne kadar?

Panorama 1453 Tarih Müzesine ziyaretler ücretlidir. Öğrenci, öğretmen ve askeri personel 5 TL; Yetişkinler 10 TL, yabancı uyruklular 20 TL bilet ücreti karşılığında müzeyi gezebilirler. Müzede müze kart geçerli değildir ve dövizle ödeme kabul edilmiyor.

Miniatürk giriş ücreti ne kadar 2021?

2021 yılı Miniatürk giriş ücreti şu şekil: Tam bilet ücreti: 10 TL. İndirimli: Öğrenci, Öğretmen, Polis ve Askeri Personel giriş bilet ücreti: 5 TL. Türkiye vatandaşı olmayan ziyaretçi giriş bilet ücreti: 20 TL.

Dolmabahçe Sarayı müze kart geçerli mi?

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı tüm saray, köşk ve kasırlarda, aşağıdaki istisnalar hariç olmak üzere, Müze Kart geçerlidir. Topkapı Sarayı salı, Dolmabahçe, Beylerbeyi Sarayı, kasırlar, köşkler ve Resim Müzesi ile Beykoz Cam ve Billur Müzesi pazartesi günü ziyarete kapalıdır.

Mecidiyeköy Miniaturke nasıl gidilir?

Miniatürk’e ulaşmanın en kolay yolları.

 1. Eminönü: 47, 47Ç, 47E, 47N Belediye Otobüsü
 2. Mecidiyeköy ve Şişli: 54 HŞ (Hasköy/Şişli) Belediye Otobüsü
 3. Taksim: 36 T (Cebeci- Taksim) Belediye Otobüsü
 4. Topkapı: 41 ST ( Seyrantepe – Topkapı) Belediye Otobüsü
 5. Sultanahmet- Dolmabahçe: TB 1.

Miniatürkü kim yaptı?

Dr. İlber Ortaylı ve Doç. Dr. Ahmet Haluk Dursun’un danışmanlığında bir kurul tarafından yapıldı.

Deniz müzesinde neler var?

Deniz Müzesi Bina Özellikleri Deniz müzesinde bahriyeli kıyafetleri, el yazmaları, gemi modelleri, sancaklar, haritalar, saltanat kayıkları, kadırgalar, portolanlar, tablolar, tuğralar, seyir aletleri, armalar, gemi baş figürleri ve silahlar sergileniyor.

You might be interested:  Sık sorulan: Ankara Altınköy Açık Hava Müzesi Nasıl Gidilir?

Pera Müzesinde ne var?

Pera Müzesi ‘nde görebileceğiniz devamlı sergiler arasında;

 • Oryantalist Resim Kolleksiyonu,
 • Eski çağlardan günümüze Anadolu’da kullanılan ağırlık ve ölçü birimleri ile tartı ve ölçü aygıtlarının örneklerini sunan Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu,
 • Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *