Soru: Antalya Kum Heykel Müzesi Nerede?

Antalya Kum Heykeller nerede?

Antalya ilinin ünlü Lara Sahilinin hemen yanında 10 bin metrekare alan üzerine yaklaşık 10 bin ton nehir kumu kullanılarak, dünyanın birçok ülkesinden katılan profesyonel kum heykel sanatçılarının yapmış olduğu bu heykeller, Bu Kum müzesinde sergilenmektedir.

Kum Heykel Festivali nerede?

Antalya’da bu yıl 16’ncısı “Atlantis” temasıyla düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivalinde, tema kapsamındaki heykellerin yapımı tamamlandı. Lara Halk Plajı’nda gerçekleştirilen, her yıl yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçinin ilgi gösterdiği festivalde yeni sezon hazırlıklarında sona gelindi.

Antalya sandland nasıl gidilir?

Sandland Antalya Muratpaşa’da Lara Plajı’nda bulunmaktadır. Işıklar’dan KL08 numaralı otobüse binerek Lara durağında indiğinizde Sandland ‘a ulaşabilirsiniz.

Sandland müze kart geçerli mi?

Müzekart ‘ınız ile ziyaret edebileceğiniz müzeler arasında; Elgiz Müzesi, İstanbul Modern Sanat Müzesi, Kum ve Heykel Müzesi ( Sandland ) – Antalya, Masumiyet Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Türvak (Türker İnanoğlu Vakfı) Sinema – Tiyatro Müzesi, Sadberk Hanım Müzesi ve Pera Müzesi bulunuyor.

Antalyada kaç tane müze var?

Antalya ‘da Gezilecek 7 Müze.

Kum Festivali Nedir?

Antalya’nın dünyaca ünlü Lara sahil bandında bulunan 10 bin metrekarelik alanda sergilenen kum heykellerin yanı sıra, çocuklara özel atölye, heykellerin yapım aşamalarının anlatıldığı sinevizyon gösterimi, atv safari, paramotor paraşüt vb. etkinlikler de gerçekleştiriliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *