Soru: Antalya Sualtı Müzesi Nerede?

Türkiyede nerelerde su altı heykel müzesi bulunmaktadır?

Anadolu’nun zenginliklerinin anlatıldığı, 117 heykelden oluşan koleksiyona sahip Antalya Manavgat’taki Side Su Altı Müzesi, Side’nin 1,5 mil açığında, 6 ile 24 metre derinliklerde yer alıyor.

Antalya Akvaryum giriş ücreti ne kadar?

Antalya Aquarium – Akvaryum Bilet Fiyatları 2021 Akvaryum giriş ücreti: 89,90 TL. 12 yaşından küçükler için fiyat: 62,90 TL.

Türkiyenin tek sualtı müzesi nerede?

Side’de bulunan Türkiye ‘ nin ilk su altı müzesi projesinde Kurtuluş Savaşı, semazenler, Poseidon heykeli gibi hem milli ve tarihi değerlerin yansıtılıyor. 2015 tarihinde Side Antik Kenti’ nin 1,5 deniz milli açığında yer alan su altı müzesinin derinlikleri 11,18 ve 22 metre.

Türkiye’de ilk sualtı müzesi nerede açılmıştır?

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK) Antalya Şubesi’nin girişimiyle Manavgat ilçesinde yaptırılan Türkiye ‘nin ilk su altı müzesi Side Sualtı Müzesi, 31 Ekim 2015 tarihinden bu yana hizmet veriyor.

Türkiye’nin ilk sualtı müzesi hangi şehirde açılmıştır?

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK) Antalya Şubesi tarafından Manavgat ilçesinde yaptırılan Side Sualtı Müzesi, düzenlenen resmi törenle açıldı.

Bodrum Kalesi hangi saatlerde açık?

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Çalışma Saatleri Pazartesi günleri dışında her gün 9.00-19.00 saatleri arasında açık.

You might be interested:  FAQ: Ankara Hava Müzesi Nerede?

Antalya Akvaryum kimlere ücretsiz?

0 – 2 yaş ücretsiz olup, 3 yaşından gün alan çocuklar ücrete tabidir. 3-12 yaş grubu çocuklar için indirimli kapı fiyatının ödenmesi gerekmektedir. Antalya Akvaryum, yukarıda belirtilen hususlara uyulmadığı takdirde ücretsiz giriş yaptırmama hakkını saklı tutar.

Akvaryuma giriş ücreti ne kadar?

Akvaryum giriş ücreti yetişkin 99 TL, 2-12 yaş ve öğretmen, gazi, engelli ve 65 yaş üstüne 69 TL bilet fiyatı bulunuyor.Ziyaretçilerin maske takması zorunlu.Güncel bilet fiyatlarını ve online bilet almak için şu adresi kullanabilirsiniz.

Antalya Akvaryum öğretmen indirimi var mı?

Ayrıca, öğretmenlerimiz ile birlikte gelen 3 yakınına belirtilen eğlence alanlarına girişler %50 İNDİRİMLİ! (Aquarium bölümü, WildPark Sürüngenler Evi, Kar Dünyası & Buz Müzesi, Face2Face Wax Museum) Oceanride XD Sinema bölümü, kapasite sınırı nedeniyle öğretmenlere ve yanında gelenlere %50 indirimlidir.

Dünyanın ilk sualtı müzesi nerede?

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı İbrice Limanı’na yaklaşık 10 dakikalık uzaklıktaki Saros Körfezi’nin kuzey bölgesinde önceki yıl oluşturulmaya başlanan dünyanın ilk su altı tarih müzesi için aralarında Çanakkale Savaşları kahramanı Seyit Onbaşı’nın da heykelinin de bulunduğu asker heykellerinin resif bölgesine

Antalyada kaç tane müze var?

Antalya ‘da Gezilecek 7 Müze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *