Soru: Bursa Panorama Müzesi Nerede?

Bursa Panorama nasil gidilir?

Metro ile gelmek isteyenlere en yakın durak, Gökdere metro durağıdır. Otobüs ile gelmek isteyenler Osmangazi ilçesinden geçen 23A-35C-94 Nolu hatlara binerek Kamberler Parkı durağında inebilirsiniz.

Bursa Panorama giriş ücreti ne kadar?

Pazartesi günü kapalı olan müzeyi geri kalan haftanın her günü ziyaret edebilmek mümkün. Sabah 09.00’da başlayan ziyaretler, 17.00’da sona eriyor. Giriş ücreti: Giriş ücreti olarak 5 lira alınmaktadır.

Bursa Panorama Müzesi ne zaman yapıldı?

Temeli 15 Eylül 2015’te atıldı. Panoramik müze, ana tema canlandırma salonu, sergi salonları, toplantı salonları, kafeterya ve idari bölümlerden oluşuyor. Ekolojik mimarlık anlayışının gerekliliklerini yerine getirdi.

Bursa’da kaç tane müze var?

Bursa ‘da Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı hizmet veren 7 Devlet müzesinin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın denetiminde şahıs ya da kurumlara bağlı olarak hizmet veren 11 adet özel müze bulunmaktadır.

Panoramaya giris ucreti ne kadar?

Panorama 1453 Tarih Müzesine ziyaretler ücretlidir. Öğrenci, öğretmen ve askeri personel 5 TL; Yetişkinler 10 TL, yabancı uyruklular 20 TL bilet ücreti karşılığında müzeyi gezebilirler. Müzede müze kart geçerli değildir ve dövizle ödeme kabul edilmiyor.

Panorama 1453 hangi günler açık?

Müze, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere yılın 365 günü ziyarete açık.

Panorama 1453 müze kart geçerli mi?

Panorama 1453 Tarih Müzesi için bilet fiyatları indirimli, tam ve yabancı uyruklular olmak üzere üçe ayrılıyor. Müze kart geçerli değil.

You might be interested:  FAQ: Istanbul Ters Ev Müzesi Nerede?

Bursa’daki müzeler nelerdir?

Bursa ‘ da Gezilecek Müzeler Listesi

  • Hünkâr Köşkü Müzesi.
  • Karagöz Müzesi.
  • Merinos Tekstil Sanayi Müzesi.
  • Merinos Enerji Müzesi.
  • Bursa Göç Tarihi Müzesi.
  • Bursa Vakıf Kültürü Müzesi.
  • Bursa Kent Müzesi.
  • Bursa Bıçak Müzesi.

Bursa’nın müzelerinde neler sergileniyor?

Cam eserler, altın takılar, çeşitli kaplar ve üst katta Roma Devrine ait bronz eserler ile Bizans eserleri görülebilecek yapıtlardır. 4. Salonda tümülüs mezar odası, savaş arabası canlandırılmıştır. Müze bahçesinde çeşitli mimari parçalar, lahitler ve mezar stelleri yer alır.

Bursada müze kartı nereden alınır?

Turizm Haftası’nda kent merkezindeki müzeleri ziyaret etmek isteyen vatandaş, söz konusu kartı almak için şehir merkezinden 31 kilometre uzaklıktaki Mudanya Mütareke Evi Müzesi’ne gitmek zorunda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *