Soru: Zeki Müren Müzesi Nerede?

Zeki Müren Müzesi ne kadar?

Bodrum Zeki Müren Müzesi giriş ücreti 10 lira. Ancak Bodrum Zeki Müren Evi, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olduğu için müze kartınız var ise giriş ücretsiz. Müze kartın yetişkinler için fiyatı 70 lira, akademik öğretim üyeleri ve 18 yaşından büyük öğrenciler için 30 lira.

Zeki Mürenin Bursadaki evi nerede?

Bursalı Zeki ‘nin, Zeki Müren oluşunu anlatacağım sizlere. Onun için bölük pörçük anılar zincirinin halkalarını koparmamalıyım. Sizleri 63 yıl öncesinin Bursa ‘sına götüreceğim, evlerin birbirine yapıştığı, Tophane Mahallesi’ndeki Ortapazar Caddesi’ne, 30 numaralı evimize gidelim en iyisi

Zeki Müren’in heykeli nerede?

Zeki Mürenin harika heykeli: Zeki Müren Sanat Müzesi, Bodrum City, Türkiye – Tripadvisor.

Bodrum Kalesi saat kaça kadar açık?

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Çalışma Saatleri Pazartesi günleri dışında her gün 9.00-19.00 saatleri arasında açık.

Zeki Müren kaç yaşında vefat etti?

İç kaleye yedi kapı geçilerek ulaşılır. Kale, 1995 yılında Avrupa’da Yılın Müzesi Yarışması’nda “Özel Övgü” alan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne de ev sahipliği yapar. Ancak restorasyon nedeniyle şu an sadece Uluburun ve Batık bölümleri ziyarete açıktır.

Müzeler kapalı mı?

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyerleri ziyaret saatleri Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile hafta içi 10:00 – 16:00 olacak şekilde düzenlenmiştir. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı sebebiyle Türkiye’deki tüm müze ve örenyerleri hafta sonları ziyarete kapalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *